Brambory

Vánoce

Vánoce tady budou již za pár chvilek. S nimi přijde tradiční shon, ale také dobrá nálada. Opět se budeme muset všichni na svátky připravit. Samozřejmě před samotným velkým dnem je mnoho příprav. Teď se už blíží Vánoce 2011, které budou podobné jako v minulých letech. Na konci listopadu bude Advent, kterým odstartují v mnoha městech vánoční trhy, rozsvítí se vánoční stromy na náměstí, a někde se začne již péct perníčky nebo věnec.

Začne se také péct cukroví. Vy se můžete klidně podívat na vánoční cukroví recepty. Možná si nějaký vyberete a upečete. Oblíbené je linecké cukroví, kokosové kuličky nebo oblíbené medové perníčky. Je na výběr z velkého množství druhů a záleží na vás, zda vůbec budete chtít péct cukroví. Někoho to nebaví nebo nemá čas. Další možnosti je koupit cukroví v cukrárně, v obchodě nebo si ho nechat upéct.

Dále se nezapomíná ani na vánoční dekoraci, kdy si ozdobíme byt nebo dům. Koupí se vánoční stromek, vánoční dárky, uklidíme...
Před nebo na Štědrý den si připravíme různé vánoční recepty. Oblíbená je vánočka, bramborový salát, polévka a také smažený kapr. Jídla bude opět hodně, ale kdo by se natěšil na Vánoce, které jsou jen jednou v roce.